Клас: 9 клас ( «Навчальна програма для учнів 9 класу загальноосвітніх навчальних
закладів (укладачі: І.О.
Завадський, Ю.О. Дорошенко,Ж.В. Потапова за загальною редакцією А.М. Гуржія)
6. Використання способів виконання в межах предметної компетенції (способи
діяльності на певному етапі формування компетентності) (10-15 хв.)
Учні працюють з додатками 3,4
Заповни таблиці ДОДАТОК 3
Види повідомлень за способом подання
Тема
уроку: «Поняття
про інформацію та способи її подання. Дані. Різновиди інформаційних
повідомлень.»
Мета:
Навчальна:
формування предметних компетенцій
у формі загальної предметної компетенції: освоєння поняття
інформації, даних, інформаційного повідомлення, застосовування набутого досвіду
для описування повідомлень в ракурсі розв’язування життєво-важливих задач
сутність локальної компетенції в межах уроку: формування навичок роботи
інформацією, даними, інформаційними повідомленнями
Розвивальна:
Розвивати навички мислення
високого рівня
Виховна:
Формування навичок роботи в
групах, вміння працювати в команді. Вміння
спілкуватися
Обладнання: комп’ютер, проектор, вчительська презентація, дидактичні матеріали
План уроку
1. Введення в урок
2. Правила ТБ.
3. Актуалізація потрібного
навчального і життєвого досвіду учня (попередній, життєвий етап сформованості компетентності)
4. Повідомлення теми, мети і
завдання уроку (мотивація необхідності
формування компетентності)
5. Надання нових теоретичних
відомостей та способів виконання дій в межах предметної компетенції
6. Використання способів
виконання в межах предметної компетенції (способи діяльності на певному етапі
формування компетентності)
-
самооцінка власної діяльності в межах компетенції
-
домашнє завдання
Хід уроку:
1. Введення в урок (1-2 хв)
- Привітання, посмішка.
- Правила
поведінки: нагадую, що зараз у нас урок інформатики, прошу звернути увагу на
правила спілкування один з одним і правила спілкування з комп’ютером.
Давайте зараз налаштуємось на
урок – покажіть настрій з яким ви прийшли на урок, дякую, посміхніться одне
одному
2. Правила ТБ (1-2
хв.)
Шановні учні
прошу пригадати правила ТБ (папка з правилами ТБ на кожному робочому місці, на
екрані Презентація вчителя )
3.
Актуалізація потрібного навчального і життєвого досвіду учня (життєвий етап
сформованості компетентності) (5-7 хв)
Для подальшої роботи нам необхідно пригадати
Де в житті ми з вами зустрічаємося з поняттями
інформація, повідомлення?
Які органи чуттів має
людина?
Яка різниця між звуком і
літерою, між числом і цифрою?
Наведіть як ви передаєте,
зберігаєте інформацію?
4. Повідомлення теми і мети уроку (1 хв.)
(подивились на екран, тема
нашого з Вами уроку «Поняття про інформацію та способи
її подання. Дані. Різновиди інформаційних повідомлень.» Запис теми у зошит.
На сьогоднішньому уроці нашою метою є:
Ввести поняття інформації, даних, інформаційного
повідомлення;
Навчитися описувати способи подання повідомлень; різновиди інформаційних процесів: отримання, збирання, зберігання,
пошуку, обробки і передавання інформації;
Вміти називає види повідомлень.
5. Надання
нових теоретичних відомостей та способів виконання дій в межах предметної
компетенції (10 хв.)
Повідомлення вчителя (презентація,
спроектована на екран)
Види повідомлень
|
Приклади
повідомлень
|
Текстові
|
|
Числові
|
|
Звукові
|
|
Графічні
|
|
Комбіновані
|
|
Символьні
|
|
Спеціальні позначення
|
Види повідомлень за способом сприйняття
Види повідомлень
|
Приклади
повідомлень
|
Візуальні
|
|
Звукові
|
|
Нюхові
|
|
Смакові
|
|
Тактильні
|
Перевір себе (виконай завдання) ДОДАТОК 4
7. Підсумки уроку (5-7 хв)
7.1. Самооцінка власної
діяльності в межах компетенції
- заповни журнал спостереження? ДОДАТОК 5
7.2. Робота в парах:
задайте
будь-ласка по 1-2 запитання одне одному по виконаній роботі
7.3. Виставлення оцінок.
7.4. Домашнє завдання:
1.
Наведіть приклади передавання інформації:
•
від людини до людини,
•
від людини до комп’ютера,
•
від комп’ютера до людини.
2.
Визначте, які властивості в даному
випадку має інформація.
3. З якими галузями знань пов’язана інформатика? Спробуйте вашу відповідь зобразити у вигляді
схеми у зошиті.
7.5. Подяка за 45 хв.
співпраці.
0 коментарі:
Дописати коментар